PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1013}
7,5 147 484
oceny
7,5 10 1 147484
7,5 34
oceny krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

Postacie są płytkie, niewiarygodne, wyglądają jakby grały w teatrze. Ujęcia zmieniają się tak szybko, że ciężko połapać się o co chodzi. Pół filmu to miłosne wyznania, których za cholerę nie można zrozumieć. No i jeszcze logika bohaterów - zostawiają dziewczynę samą w mieszkaniu tuż obok miejsca gdzie przebywa Drakula, mówiąc, że "tam będzie bezpieczna". A to tylko jeden z absurdów tego filmu. W życiu, na żadnym filmie się jeszcze tak nie wynudziłem. Nie polecam tego filmu nikomu, chyba że kogoś kręci seks ze zwierzętami (w filmie mamy scenę seksu panienki z Drakulą przemienionym w wilka). Daję 3 tylko za to, że widać, że w kostiumy i charakteryzację zostało włożone trochę pracy.

ocenił(a) film na 10
michat34

Nic dodać, nic ująć. Toć przecie widać że filmidło proste jak produkcje na TVN czy Polsat(dlaczego ja? itp). Płytkość postaci Drakuli aż poraża. No jak można kochać jedną kobietę kilka wieków, przez to wyrzec się Boga itp pierdoły. a znaleźć w tym filmie zoofilię( dla ułatwienia dodam - seks ze zwierzętami) to CZEBA być MISZCZEM. A jeszcze jedno. Muzyka. Też do bani. jako feat nie ma Pitbulla.

ocenił(a) film na 5
ohrring

Widać,że trollujesz :)

ocenił(a) film na 9
michat34

Pewnie brakuje poblasku z Tłajlajt i przygłupiej Belli.

ocenił(a) film na 7
michat34

Moim zdaniem to najlepszy film o wampirach do tej pory- wspaniała gra aktorska, dobra obsada, a muzyka jak dla filmu wyśmienita. Bardziej mnie przekonuje właśnie taka wersja wampirów niż tych ze Zmierzchu, lub Underworlda (spodziewałem się co do Underworlda rewelacji, a wypadł poniżej moich oczekiwań). Wampiry według mnie najlepiej są ukazane właśnie w tym filmie- a i tak większość będzie kojarzyła je z powyżej wymienionych tytułów

ocenił(a) film na 10
michat34

To arcydzieło.
Jest nie tylko do tej pory najlepszą i najpełniejszą realizacją na podstawie książki, ale też ogląda się to jak wstrząsającą, krwawą operę... Do tego zapierające dech kostiumy, scenografia, montaż i muzyka...

ocenił(a) film na 10
michat34

Ta 'płytkość postaci' i ich 'wyglądanie jakby grali w teatrze' jak to określasz, jest w tym filmie zamierzone, bo film to adaptacja XIX wiecznej powieści epistolarnej, w której XIX wieczni, wiktoriańscy, czsami wręcz stereotypowo wiktoriańscy bohaterowie piszą do siebie w listach i opisują swoje emocje i to co dzieje się z nimi pod wpływem wydarzeń wywołanych pojawieniem się Drakuli, film nie został zrobiony 'na poważnie' aby nie być klasycznym horrorem, ale właśnie w taki sposób, kreacja reżyserska, można nawet powiedzieć, że się udała skoro Ty, przeciętny widz odbierasz to w ten sposób. Polecam przeczytać książkę, chociaż też Cię zapewne wynudzi z takim nastawieniem.
'Seks ze zwierzętami' wtf...

ocenił(a) film na 4
michat34

Zgadzam się. film nudny jak flaki z olejem. Ledwo wysiedziałem 2 godziny. Aż dziwne, że Coppola popełnił taki gniot. Aktorstwo, kostiumy i muzyka są na wysokim poziomie, ale to nie wystarczy by nazwać ten film dobrym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones