PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1013}
7,5 147 293
oceny
7,5 10 1 147293
7,4 32
oceny krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

Kiedyś bardzo lubiłem ten film. Po wielu wielu latach postanowiłem obejrzeć kolejny raz a że akurat jestem świeżo po książce Brama Stokera to niestety musze stwierdzić że uzyte nazwisko pisarza w tytule filmu powinno zniknąc. Ja rozumiem że to film i pewnych zmian czy skrótów nie da się uniknąć ale no kurcze naprawdę ? Lucy to wg Coppoli jakaś nimfomanka, z Miny zrobiono głupiutką dziewczynę a Van Helsing to jakiś komediant z adhd. W zasadzie to wszystkie postacie mocno odbiegają od tego co mamy w książce. Co do aspektów wizualnych, film juz trochę trąci myszką. Ja rozumiem że miało być artsytycznie i reżyser świadomie popłynął aż na granice kiczu ale niestety ogląda się to ciężko. Szczególnie po lekturze książki mamy wrażenie że montażysta ciął tasme aż miło bo fabuła zasuwa do przodu tworząc po drodzę troche logicznych dziur. No i sam montaż również trąci myszką przynajmniej tak od rugiej połowy filmu. Muzyka Wojciecha Kilara i jej potencjał również niewykorzystany, w wielu miejcach jakby ucięta, źle zmiksowana. Aktorsko niestety też jest kiepsko. Broni się Oldman i Hopkins, cała reszta ekipy aktorskiej mocno poniżej swoich możliwości. Szkoda.
Czekam aż ktoś weźmie się za adaptacje książki poważnie i da nam Drakulę na dużym ekranie jak się należy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones