PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1013}
7,5 147 479
ocen
7,5 10 1 147479
7,5 34
oceny krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

Np. kilkumetrowy płaszcz, scena z cieniem, włosy na rękach. Serio, brakowało mi jeszcze tylko klimatycznej narracji porucznika Drebina.

użytkownik usunięty
goodfiles26

Przeciez znalazly sie w parodii Nielsena.

ocenił(a) film na 3

Zupełnie niepotrzebnie, będąc wystarczająco śmiesznymi w oryginale. Jak sądzę - niezamierzenie.

goodfiles26

Najpierw piszesz, że powinny znaleźć się w parodiach Nielsena, a gdy dowiadujesz się że są to mówisz, że niepotrzebnie. Zdecyduj się.
Powstał cały film będący parodią Draculi - "Drakula: wampiry bez zębów" z Nielsenem w roli głównej.

ocenił(a) film na 3
KLAssurbanipal

I o ch*.* ci chodzi, patałachu. Czy ty przemyślałeś w ogóle logikę swojej wypowiedzi? Niby na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że dowiedziałem się dopiero tutaj o parodii Brooksa? Przecież właśnie szło mi o to, że choć film Copolli powstał jako pierwszy, przed jakimikolwiek parodiami (logiczne, hę?) to zawiera sceny, które śmiało mogłyby się znaleźć w późniejszych typowo prześmiewczych produkcjach. Nie cwaniakuj, ziomuś, bo jesteś na to za cienki w uszach.

ocenił(a) film na 7
goodfiles26

Nie przejmuj się kolego. Ten troll na każdym prawie forum nigdy nie pisze na temat.

ocenił(a) film na 7
goodfiles26

Ja uważam że film byłby dobry ale końcówka to brak logiki. Pocałowała go i widać było że klątwa zeszła dlaczego wiec prosił o ofiarowanie spokoju - dlaczego ucięła mu głowę ?. Kilka scen wcześniej Nina wywoływała burzę śnieżną a Van Helsing stał sobie i się przyglądał :-). Skąd jej mąż wiedział co ona uczyni w zamku z Draculą ?. Pewnie było więcej nieścisłości ale mi umknęły.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
goodfiles26

Ostre słowa

ocenił(a) film na 7
magik30

dlaczego cenzurowane są wypowiedzi ?? to ma być wolność słowa ??

ocenił(a) film na 10
magik30

A Nina to kto? Nie było tam takiej postaci.

ocenił(a) film na 10
goodfiles26

Owszem, ujęcia o których mówisz były „przesadzone”. Jednak nie odbierałem ich jako zamierzonej, czy nawet nie zamierzonej autoparodii. Po pierwsze dlatego że były bardzo plastyczne, po prostu piękne (szczególnie ten płaszcz!) pod względem wizualnym. Jak zresztą każda sekunda filmu. Po drugie „Drakula” ma klimat koszmaru sennego, a ten oniryczny nastroj budowany jest właśnie przy pomocy takich chwytów.

ocenił(a) film na 4
pegaz_filmweb

dla jednego piękne, dla drugiej tandeta. nie kłóćcie się, dziateczki :)

ocenił(a) film na 8
goodfiles26

Bo ten film odzwierciedlił książkę Stokera niemal 1:1. Książkę, która jest kiczowatym romansem gotyckim nie najwyższych lotów.

ocenił(a) film na 3
Bajkam

Zgadza się. Gdyby była tutaj ocena dotycząca tego jak film odzwierciedla swój pierwowzór też dałbym 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones