PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1013}
7,5 147 479
ocen
7,5 10 1 147479
7,5 34
oceny krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

Chcialaby obejrzec ten film , ale boje się horrorów i potem nie moge spać po obejrzeniu pòł roku
i boje sie kazdego szmeru w domu(nie przesadzam - niestety taka jest moja psychika) . Ale nie
boje sie horroro nierealnych czyli gdzie sa wampiry , wilkolaki i sa umiejscowione w dawnych
czsach. Bi jesie tylko takich w ktorych sa egzorcyzmy , duchy , szatany , klowny i inne podobne
rzeczy oraz psychika ludzka. Czy ten film zawiera tego typu sceny ? Czy jest bardzo straszny? (nie
bije sie filmow typu "Wywiad z wampirem") Bardzo prosze o odpowiedz . :)

dreamycatherina

Przepraszam za błędy , ale pisałam na komórce i nie chciał mi się przesówać tekst i nie widziałam co napisałam.

dreamycatherina

Skłaniałabym się bardziej ku słowu "niepokojący". Brutalny, ale bez przesady. Nie jest straszny w znaczeniu takim jak współczesne horrory, nie powinnaś się go bać z tego co piszesz. :) Jak dla mnie ten film to bardziej dramat z elementami horroru i fantastyki. Także nie bój się :)

Pixie__filmweb

Dziękuję za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 9
dreamycatherina

To świetny film :) Potraktuj go jak bajkę dla dorosłych :) To tylko fikcja :)

Lisowczyk

Dziękuję za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 9
dreamycatherina

Ma swój klimat, jak np. Frankenstein czy filmy Burtona (Sweeney Todd albo Sleepy Hollow"

dreamycatherina

Sam nie wiem. Robi wrażenie, ale czasem bardziej jako szanowany relikt starych archetypów. Mnie na przykład trochę rozśmieszyła scena, w której Dracula chodził po ścianie jak Spider-man, czy nieukazane na ekranie (widać tylko krzyk "zdegustowanego" bohatera) "pożeranie" niemowlęcia. Z drugiej jednak strony, scena ataku w łóżku zrobiła na mnie niesamowite, piorunujące wrażenie. Podpisuję się pod powyższych użytkowników, kostiumowy dramat przygodowy, gdzie elementy horroru są bardziej tłem. Nastrojowym i momentami zniewalającym, ale jednak tłem.

ocenił(a) film na 3
Ketosz

Do niemowlęcia akurat nie ma co się przyczepiać, Coppola jako jedyny chyba reżyser pokazał, że coś takiego miało w ogóle miejsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones