PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1013}
7,5 147 460
ocen
7,5 10 1 147460
7,5 34
oceny krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

Jakim cudem Gary Oldman nie dostał NAWET nominacji do Oskara? No bo fakt faktem - wiele można
zarzucić temu filmowi i (osobiście będąc fanem) jestem w stanie zrozumieć wiele argumentów
przeciwników tego filmu, ale chyba nie ma wątpliwości, że tytułowa kreacja jest świetna (choć o ile
dobrze sprawdzam, w tamtym roku Oskara zgarnął Al Pacino za "Zapach Kobiety"... więc chyba nie
można też do końca stwierdzić, że Oldman był najlepszy w tamtym roku)

użytkownik usunięty
Shax

Z całym szacunkiem dla Ala Pacino - grana przez niego była efektowna, by nie powiedzieć: efekciarska. Dracula w interpretacji Rotha to genialne - pełne niuansów - studium samotności, alienacji, tęsknot i lęków. Akademia woli fajerwerki. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty

PS 'grana przez niego postać'. :-)

ocenił(a) film na 9

Może masz rację :P Osobiście uwielbiam obie kreacje no i muszę się zgodzić, że w "Zapachu Kobiety" Pacino nie bawił się w subtelności, ale i tak (za ten film lub jakikolwiek inny z jego aktorskiej kariery) należał się PRZYNAJMNIEJ jeden Oskar dla takiego aktora (moja ulubiona rola - Pacino w "Donnie Brasco", po prostu cudo). O Oldmanie można to samo powiedzieć, aż dziw bierze, że do tej pory niczego nie zgarnął.

użytkownik usunięty
Shax

Zobacz Cruising. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

Właśnie obejrzałem. Osobiście tak średnio mi przypadł do gustu. :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones