PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1013}
7,5 147 479
ocen
7,5 10 1 147479
7,5 34
oceny krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

Dziwny

ocenił(a) film na 5

Po 20 latach to ja wolę wampiry w wersji True Blood od arystokratycznych krwiopijców.

użytkownik usunięty
brazil

True Blood to tandetne ścierwo......

ocenił(a) film na 10
brazil

to sobie księżyc w nowiu oglądaj a nie takie dzieło jak "Dracula" FF Coppoli bo do tego albo n ie dorosłeś albo masz mózg zbyt prostacki

brazil

I don't want to live on this planet anymore .

duli500

You're right and it's great that you can use English on Polish forum ...

ocenił(a) film na 8
asztan

Słuszna uwaga. Mamy przecież swój język do k.... nędzy!

asztan

Tak to jest, jak się jest kretynem, który nie rozumie pojęcia "mem internetowy"...

ocenił(a) film na 10
duli500

Hahahaha, genialny pojazd xD

ocenił(a) film na 8
brazil

Czyta krew jest przesiąknięta pedalstwem!

ocenił(a) film na 10
oblawamoja

Błysnąłeś.

ocenił(a) film na 8
Tigercub

Oczywiście "czysta" jeśli do tego nawiązywał Twój sarkazm. A sens wypowiedzi podtrzymuję!

ocenił(a) film na 10
oblawamoja

Nie, chodziło mi o "pedalstwo", a nie literówkę.

ocenił(a) film na 10
Tigercub

Błysnął

ocenił(a) film na 7
brazil

Dla mnie też film trochę sztucznie się oglądało.Był jakiś taki za bardzo "teatralny i kostiumowy" przez co tracił na realiźmie.

ocenił(a) film na 1
simon3333

Dlatego znacznie lepiej jest przeczytać książkę Brama Stokera, bo film przy niej jest słabiutki

ocenił(a) film na 10
brazil

Ja uważam, ze jedno drugiego nie wyklucza. Lubię wampiry zarówno w "TB", jak i arystokratycznego Draculę. Dwa inne zupełnie ujęcia tego samego tematu.

Za to wykluczam kompletnie wampiry-wegetarian (WTF!?) i te budynie z "Pamiętników" - to dopiero dramat jest ;/

ocenił(a) film na 7
Tigercub

Czy na pewno jedno nie wyklucza drugiego?. Jeśli przyjemy że B. Stoker wzorował się na oryginalnym palowniku to Hrabia Dracula "żyje" od XV w. Bill od końca XIX w. Po pierwsze zupełnie inna mentalność tamtych czasów jak również ludzi. Same postaci też nie powstały w tym samym czasie. Stoker pisał pod koniec XIX w. Bill powstał pare lat temu. Wydaje mi się że gdyby Dracula i Bill się spotkali to jeden nie rozumiał by drugiego tak samo że drugi pierwszego.

ocenił(a) film na 10
Liefather

Nie wiem, ile sezonów TB widziałeś, ale "grają" tam też stare wampiry, kilkutysięczne ;))) Dracula z nimi by się dogadał, ewoluowałby tak, jak one ;)

ocenił(a) film na 10
Tigercub

*"kilkutysiącletnie" miało być :P

Tigercub

Jak widać, każdy ma swoje upodobania co do wampirów i każdy widzi je inaczej. Dla mnie najlepszym filmem o wampirach jest Wywiad z Wampirem.

użytkownik usunięty
MrSzakal

Wywiad może pucować butki Draculi od Coppoli :-)

Hmm... Dracula jest dobra moim zdaniem pod względem książki, ale do filmu aby była na najlepszy u mnie to nie, dlatego jest u mnie na drugim miejscu, wśród najlepiej nakręconych filmów o wampirach. ;)

ocenił(a) film na 10
MrSzakal

Także jeden z lepszych filmów, dorzuciłbym jeszcze Daybreakers

ocenił(a) film na 9
Tigercub

Stawianie arcydzieła Coppoli na równi z karmą dla nastolatków...? Nie mam nawet ochoty na merytoryczną dyskusję, bo czuję, że będę walczył z wiatrkami.

ocenił(a) film na 10
SgtPepper1942

A kto stawia na równi? To zupełnie inny rodzaj kina. Jakbyś miał/-a porównać komedię z dramatem.
Wg Ciebie nie można lubić obu? Ciekawe podejście.

Tigercub

Zapomnieliście jeszcze o Alucardzie z "Hellsing"......to wampir z krwi i kości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones