PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629949}
5,9 1 527
ocen
5,9 10 1 1527

Delirium
powrót do forum filmu Delirium

Byc może wyjdą kolejne części, byc może będzie tylko jeden odcinek i okrzykną go 40 minutowym filmem. Wiem jednak, że bardzo się rozczarowałam. Każdy wie jak duże są różnice między filmem, a książką, ale tego to się chyba nikt nie spodziewał. To nie jest ekranizacja książki, tylko oddzielna historia, odziana w elementy świata przedstawionego "Delirium" Lauren Oliver. Mam wymienic wszystkie różnice? A może powinnam wspomniec, jak wielką zbrodnią powinno byc łączenie wszystkich 3 części w jedną? Nie, przepraszam, tylko elementy świata przedstawionego. Brak chronologii, sceny krótkie i ubogie, nie wspominając, że zabrakło tej, kiedy Alex wyznał, że jest Odmieńcem (no chyba że to ta, po t y m jak jej wyznał, że ją lubi-ani słowa o miłości). I co to za misja z jej ojcem? Może bym jeszcze zrozumiała, gdyby chodziło o matkę. Nie ogarniam tego.
Czekam na wasze opinie

Posiadam i czytałam wszystkie części tej serii, Nie zobaczyłam na szczęscie jeszcze tego ''serialu'' czy jak to tam nazwać, bo zawiodłam się już na samych aktorach. Moim zdaniem są poprostu źle dobrani (to oczywiste ze zawsze sobie coś inaczej wyobrażamy, ale jednak) chociażby Hanna najbardziej razi mnie w oczy (w ksiązce była blondynką itd) A jeszcze po przeczytaniu niepochlebnych opinii, stwierdziłam, że nie ma sensu tego oglądać, bo zaburzy mi to obraz książki, którą w prawdzie czytałam już dawno, ale mam zamiar jeszcze do niej wracać. I co to w ogóle za pomysł żeby całą pierwszą część zmieścić w jednym odcinku ? Jestem także zawiedziona, i dzięki za twoją opinię, bo dzięki niej nie zdecydowałam się jednak tego zobaczyć i zmarnować tylko czasu :)

ocenił(a) film na 1
bogusia5

Przeczytałam na razie tylko pierwszą część, ale mam zamiar przeczytać następne. Jednakże po obejrzeniu filmu miałam ochotę wyśmiać twórców, bo nie rozumiem jak mogli określić to 'filmem na podstawie książki'. Prawie nic tutaj nie nawiązuje do pierwszej części. W dodatku jak można całą książkę zmieścić w 40 min. filmie ?
Pominięto najważniejszą rzecz ujętą w książce - miłość. Bo to o nią chodziło. W filmie tego nie ma.
Bardzo się zawiodłam. Myślałam, że będzie lepsze.

ocenił(a) film na 2
Daria_Stypayhorlikson

Żeby to była tylko pierwsza część, ale byĺy i elementy 2 i 3.. ksiazki sa dobre, nie jakies arcydziela ale na prawde przyjemne do czytania.. a to co zrobili w "serialu" jest zalosne, tego nie mozna nazwac spłyceniem, to tragedia

Amzai

Cześć, gdzie mogę to obejrzeć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones